Akkreditált vízvizsgálat: Mit kell tudni róla, és mikor van rá szükség?
Szerző: Aqua Solutions
2024. november 13.
Az akkreditált vízvizsgálat nem csupán formalitás, hanem kulcsfontosságú lépés számos hatósági eljárás során. Legyen szó vendéglátóhely nyitásáról, HACCP dokumentációról vagy építkezés utáni használatbavételi engedélyről, a hatóságok kizárólag az akkreditált vízvizsgálatot fogadják el. De miért olyan lényeges ez, és hogyan zajlik a folyamat?
Mikor kötelező az akkreditált vízvizsgálat?
Számos olyan eset van, amikor az akkreditált vízvizsgálat kötelezővé válik. A leggyakoribb ilyen helyzetek közé tartozik a vendéglátóipari egységek nyitási engedélye, az építkezések utáni használatbavételi engedély, valamint a HACCP vagy Nébih által előírt dokumentációk elkészítése.
Ezek mindegyike megköveteli a hatóság által jóváhagyott, akkreditált vízvizsgálati folyamatot az engedély kiadásának feltételeként. Ritkább esetben magánszemélyek is kérhetik, például ha a csapvíz zavaros vagy szokatlan szagot áraszt, és bizonyosságot szeretnének szerezni annak minőségéről.
Az akkreditált vízvizsgálat menete
Az akkreditált vízvizsgálat során a legtöbb esetben a hatóság határozza meg a vizsgálat paramétereit. Miután ezek ismertek, a mintavétel a helyszínen történik, szigorúan az akkreditált előírásoknak megfelelően. A begyűjtött vízmintát ezután akkreditált laboratóriumban elemezzük, ahol pontosan meghatározásra kerül annak összetétele és minősége.
Cégünk kiemelkedően gyorsan, akár 2 munkanapon belül időpontot biztosít a mintavételezésre, hogy ügyfeleink mielőbb kézhez kapják az eredményeket és a szükséges engedélyeket!
Miért kiemelten fontos az akkreditáció a vízvizsgálat során?
A hatósági megfeleléshez elengedhetetlen, hogy az akkreditált vízvizsgálat minden elemében megfeleljen az előírásoknak. Az akkreditáció biztosítja, hogy a mintavétel és a laborvizsgálatok hitelesek, és a hatóságok által elfogadott módon történjenek. Ez nem csupán az engedélyek kiadásának alapfeltétele, hanem garancia is arra, hogy a vizsgálat rendben lezajlik, az eredmények megbízhatóak!
Mi történik pozitív vízminta esetén?
Bár az akkreditált vízvizsgálat eredménye a legtöbb esetben negatív, előfordulhat, hogy a labor baktériumtelepeket azonosít a vízmintában. Ilyen esetben szükség lehet a
vízhálózat fertőtlenítésére és további vizsgálatokra. Ügyfeleinket ilyen helyzetekben sem hagyjuk magukra! Teljes körű segítséget nyújtunk a fertőtlenítés megszervezésétől az újabb mintavételezésig, hogy minden megfeleljen a hatósági előírásoknak.
Válassz gyors és megbízható akkreditált vízvizsgálatot!
Cégünk célja, hogy ügyfeleink számára a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban biztosítsa az akkreditált vízvizsgálatot.
Foglalj időpontot weboldalunkon, és bízd ránk a teljes folyamatot, hogy a szükséges engedélyeket gördülékenyen megszerezhesd!